Pokój dla dziewczynki

Projekt metamorfozy mieszkania na Białołęce zakładał zmiany układu funkcjonalnego. Kuchnia została przeniesiona do salonu w postaci aneksu, a pomieszczenie po niej przeznaczono na pokój dla córki.
Tym samym każde z rodzeństwa uzyskało w mieszkaniu swoją przestrzeń prywatną.
Zaproponowano dwie wersje arnażacji do wyboru. Stawiały one przede wszystkim na funkcjonalnośc układu, zwiększając powierzchnię, którą można przeznaczyć na zabawę. Jasna i prosta estetyka z dodatkiem kolorowego, uniwersalnego elementu nie znudzi się zbyt szybko.

Ważna w projekcie była idea, aby pokój "rósł" z dzieckiem i był możliwie łatwy do dostosowania jego wyglądu do gustu nastolatki. W wersji 1 szafki projektowane na wymiar można przewiesić wyżej a stoliczek zamienić na biurko o optymalnych wymiarach. Chcąc w przyszłości uzyskać "mniej dziecięcy" wyraz pokoju, należy wymienić uchwyty szafek oraz zmienić wzór tapety, bądź w ogóle ją zlikwidować.Ideą drugiej wersji aranżacji było zestawienie, które optycznie powiększa pomieszczenie - jasnej, otwartej strefy z kolorowym "kącikiem".
Aby za jakiś czas uzyskać estetykę pokoju odpowiadającej starszemu dziecku, wystarczy zmienić kolor sufitu na biały, zlikwidować kolorowy dywan, a barwne dziecięce mebelki zamienić na biurko o optymalnych wymiarach i w stonowanym kolorze.